TITLE

DESCRIPTION

DZIEŃ JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

20161012_111435 20161012_111831 20161012_112633Dnia 12 października w naszej szkole obchodziliśmy dzień języka hiszpańskiego. Tego dnia przypada w Hiszpanii święto narodowe nazywane Dia de la Hispanidad, które upamiętnia dzień, w którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki. W tym dniu szkołę zdobiły ciekawe plakaty , które przybliżyły nam nieco Hiszpanię, na lekcji hiszpańskiego odbyła się prezentacja tych plakatów. Nasza klasa została udekorowana w barwach Hiszpanii. Na Sali gimnastycznej odbyła się prezentacja tańca flamenco. Głównym punktem tego dnia był kiermasz potraw hiszpańskich, przygotowanych przez nas i naszych rodziców. Zainteresowanie było bardzo duże , ustawiała się długa kolejka chętnych do spróbowania tortilli, paelli , nachosów i słodkich przekąsek. Efekty kiermaszu przerosły nasze oczekiwania, zebraliśmy aż 642 złote, które zostały przekazane na cele charytatywne.  

Tekst: I.J.

Zdjęcia M.I.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress