13.09.2017 DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

13 września obchodziliśmy w szkole pierwszy w tym roku Dzień Dobrego Słowa. Klasa 6 wraz z panią Anną Cieślak przygotowała dla nas kilka atrakcji.

Na początek do każdej z klas przyszli najstarsi koledzy i koleżanki z klasy 6, którzy służyli młodszym uczniom i paniom nauczycielkom swoją pomocą. Szóstoklasiści przeczytali po 3 wiersze, które przypomniały wszystkim o istnieniu dobrych słów. Następnie odbyły się krótkie rozmowy na temat ważności dobrych słów o których dzieci usłyszały w wierszach. Później każde z dzieci dostało komplet 3 kolorowych motylków. Każdy z motylków był odpowiednikiem innego dobrego słowa. Czerwony motylek to było słowo dziękuję, niebieski przepraszam, a żółty proszę. Po ustaleniu który kolor motylka oznacza jakie słowo panie nauczycielki przeczytały dzieciom zagadki, a dzieci odpowiadając na zagadkę miały przykleić na dużego motyla małe motylki i tak powstały motyle niosące na swoich delikatnych skrzydłach dobre słowa o których uczniowie naszej szkoły nie zapominają.